2021 9.märtsil lisati Windowsi perele 20 kriitilist uuendust. 12.jaanuaril parandas Microsoft oma toodetel 80 turvaava, 10 nendest kriitilist.
2019 veebruaris tuli Microsoftil 77 tarkavara uuendust ja nendest 20 kriitilist parandust. Windows on läinud suureks ja keeruliseks, sest ta peab sobima suuretele firmadele, mängurile, striimijale, keerulisele programmeerijale, video jagajale ehk siis tavakasutajal vaja sellest monstrumist 50% ainult. Seda rohkem on hea mittevajalik tarkvara ja protsessid kohe alguses
eemaldada. Kahju on sellest, et arvuti veab kõik selle jama ära ja näiliselt kõik toimib, kuid kettale kirjutatakse üke 50% rohkem infot, kui tegelikult vaja, ehk siis teie ketta eluiga väheneb
samuti 50%. Võrku koormatakse samuti mõtetult. Paljud kliendid kasutavad 5.a. vana Windowsi ja pole mingeid ohte, kui ise vägisi viirust ei käivita.
Nov.2018 puutusime ise ka kokku Cryptoviirusega, polegi midagi hullu, tuleb oma andmeid kaitsta ja valmis olla ! Paneme teie arvutile vastavad kaitsed peale, hind 50€.
12-14 mai 2017 toimus maailmas suur lunaraha viiruse WannaCry ransomware rünnak (2 milj. arvutit 150 riigist). Õnneks viirusetõrjed blokeerisid selle. See paneb veelgi tõsisemalt mõtlema oma andmete kaitse üle. Soovitus on koopiate tegemine ja arvuti mitmekülgne kaitsmine rünnakute vaastu. Ärge avage tundmatuid faile/meile. Sättige Windows ‘Show file extensions’ ja siis hoiduge potensiaalsetest ohtlikest faillidest laiendustega ‘.exe’, ‘.vbs’, ‘.scr. Kui märkate arvuti töös koormusega pidevat protsessi, lülitage võrk välja, et potensiaalne oht ei leviks edasi.
Hea kaitse on kui panete arvutile krüptovara kaitse utiliidi, mida on paljudel firmadel pakkuda (Kaspersky, Microsoft). Canman töötas välja lihtsa koopia tegemise süsteemi, mida siiani ükski viirus pole võtnud, pakume seda ka klientidele.
2017 juunis toimus uus rünnak krüptoviirusega Petya/NotPety, sellele on lihtne rohi – panna tühi read only fail ‘perfc’ kataloogi c:\windows.
2017 oktoobris ründas Bad Rabbit Venemaad, Ukrainat, kannatasid ka mõned pangad. Selle avastab ja hoiab ära nüüd Windows Defender.
2017 Maailma suuruselt teise tootja Dahua turvakamerates ja slvestites leiti turvaauk, mille tõttu on võimalik seadmetesse siseneda salasõna teadmata.
2017 Tuntuima ja kallima turvakaamerate Hiina tootja Hikvisioni turvakaamerates ja salvestites leiti juba teistkordelt turva probleeme. Leiti tagauks, millega saab seadmete üle kontrolli ja ligipääsu tundlikele kliendi andmetele.