Microsoftil on mõned huvitavad täiendused, kuid muretsema paneb, et suurendati ka kasutaja andmete hulka mida edasi saadetakse. Suurim muudatus on, et kogutakse ka seadmete IM koodid ja muude andmebaasidega ühildades võidakse panna kokku sinu isik, sinu seadmed ja mida sa nendel oled trükkinud. Saab tuvastada juba mida sa trükid töö arvutites ja mida kodus. Soovitav on uuesti üle käia ja välja lülitada windowsi privaatsuse setingute alt ligipääs andmetele ja nende edastamine.
Immuniseerida saab järgneva programmiga, (käsitsi, setingiute alt, kuid raske leida neid kohti üles) https://download.spybot.info/AntiBeacon/SpybotAntiBeacon-1.6-setup.exe hea on ka https://dl5.oo-software.com/files/ooshutup10/OOSU10.exe , siise võib jätta ajavööndi, kalendri ja muu vajalike vidinate setingud. Lisaks vaja kõigile arvutitele panna crypto-locker´i vastane programm – https://www.bitdefender.com/solutions/anti-ransomware-tool.html või https://go.kaspersky.com/Anti-ransomware-tool.html
Windows 7 ja 8 -ga on natuke teised asjad/toimingud.
Mac-dele on ka hea-tõhus kaitseprogramm https://objective-see.com/products/ransomwhere.html
Lisaks on sovitav arvuti registris keelata mitmed mittevajalikud teenused nagu serveri teenus, kaughaldus, registri kaughaldus, võrgu nähtavus ja muud.
Uuemates arvutites, kus on SSD kettad, tuleks muuta 5-7 Windowsi setingut, et vältida failide cache-mist, indeksite pidevat kirjutamist – ehk ketta eluiga pikeneb nii 30%.
Mailma turvaspetsidki soovitavad teha andmetest mitu erinevat koopiat !
Kõik see oleks vajalik, kuid mida teeb vaid 5% arvutispetsialistidest hooldajaid. Aga seda võime aidata teha ka ühekordselt.
Pakume klientidele lahenduse, kus töölaua ikoonile klikkides tehakse arvuti soovitud/uuematest failidest koopia välisele kettale. Ka suurte mahtude puhul (pildid, videod) käib asi kiiresti, sest lisatakse ainult uuendused.